CZYTELNIA: “FABERGÉ. HISTORIA I ARCYDZIEŁA”

Opole 2014
Wydawca: Metropolisart
Wydanie pierwsze
Oprawa twarda lakierowana
Format: A4 (210×297 mm)
Objętość: 256 stron
Papier kredowy
ISBN 978-83-63247-00-7 

cena: 99 zł

“Fabergé. Historia i arcydzieła” to wyjątkowa książka i album o największym złotniku świata Piotrze Karolu Fabergé i jego sztuce. Jest to zarazem pierwsza dostępna w języku polskim książka o sztuce Fabergé.
To wspaniale ilustrowany album prezentujący największe arcydzieła wykonane przez Fabergé. Na kartach książki zostało przedstawionych 101 wyjątkowych dzieł sztuki złotniczej wykonanych przez największych mistrzów złotników pracujących dla firmy Fabergé. Wśród nich znalazły się cesarskie prezenty wielkanocne zwane “jajkami Fabergé” oraz wiele wspaniałych dzieł ze srebra, platyny, złota, emalii, diamentów i klejnotów. 
“Fabergé. Historia i arcydzieła” to też z pasją przedstawiona historia firmy jubilersko-złotniczej Fabergé i jej twórcy Piotra Karola Fabergé. To historia kariery i sukcesu największego złotnika wszechczasów.
Książka “Fabergé. Historia i arcydzieła” ma charakter naukowy. Zostały w niej przedstawione najnowsze badania, nieznane fakty i odkrycia. Autor albumu, dr Adam Szymański, to badacz złotnictwa rosyjskiego, ekspert, historyk sztuki i nauczyciel akademicki. 
“Fabergé. Historia i arcydzieła to wspaniały przewodnik po szuce Karola Fabergé. Książka, dzięki której możemy poznać bogaty dorobek, wspaniały kunszt, niepowtarzalność projektów i niezwykłość stylu tego złotnika.
W książce zostały pokazane i szczegółowo opisane cechy złotnicze znajdujące się na wybranych dziełach Fabergé. Dzięki temu książka to też instrukcja, z którą każdy może rozpoznać lub odkryć arcydzieło Fabergé. Obecnie szacuje się, że ponad 30 tysięcy dzieł Fabergé nadal pozostaje nieodkryte. Wśród nich znajdują się wspaniałe srebrne naczynia dekorowane emalią i klejnotami, diamentowa biżuteria, drogocenne papierośnice, kunsztowne zegary gabinetowe, niezwykłe, realistyczne, pełne życia figurki zwierząt i jubilerskie bukiety kwiatów. Wśród zaginionych i do dziś nie odnalezionych dzieł znajduje się również kilka “jajek Fabergé”. 

PRZYKŁADOWE STRONY KSIĄŻKI

EKSPERTYZY

Jeżeli posiadasz rosyjskie dzieło sztuki wykonane ze srebra
lub złota i potrzebujesz:

POTWIERDZENIE AUTENTYCZNOŚCI?
WYCENĘ lub EKSPERTYZĘ?
POMOCY W ZAKUPIE lub SPRZEDAŻY?

ARTYKUŁY